MAGNETICKÉ ZÁMKY

Proč magnetické zámky?

Stále častěji se objevuje problém jak zajistit bezpečně vchodové dveře do budov, paneláků, bytových domů, atd. Když je necháte zavřené jen na el. západku, jdou jednoduchým způsobem vypáčit a zloděj má volné pole působnosti. Další alternativa je, že budete zamykat i přes den, pak ale s příchodem každé návštěvy za Vámi musíte jít dolů a návštěvu pustit odemčením dveří a následně pustit ven tím samým způsobem. Stálé odemykání a zamykání a nadávaní, že někdo zase nechal odemčeno.

Tento problém umí vyřešit magnetické zámky.

Magnetické zámky jdou namontovat na dveře jakéhokoliv tvaru a materiálu. Instalují se ve
většině případů na povrch pomocí speciálních přípravků. Přítlačná síla jednoho magnetu je od 150 do 500 kg dle typu. Magnety se instalují na horní a spodní část dveří. Běžnému provozu nějak nepřekáží.

Předností tohoto systému zamykání je naprostá spolehlivost,odpadá používání standardních klíčů, 24-hodin denně jsou dveře uzamčené a v neposlední řadě žádná údržba těchto zámků. Zámky se napájí záložním zdrojem, tj. i při výpadku el. proudu systém funguje minimálně 48 hodin.Ovládání dveří je naprosto jednoduché, při vstupu do objektu pomocí bezkontaktního čipu, karty, popřípadě číselným kódem. Bezkontaktní čtečka nebo kódová klávesnice se umístí vedle vstupu.

Při opuštění objektu stačí zmáčknout tlačítko vedle východu a dveře se odemknou na požadovanou dobu cca 10 vteřin, tato časová prodleva platí i pro vstup a pak se zase zamknou. Časová prodleva nemá vliv na délku doby otevření dveří.

Dále je nainstalováno tlačítko, v horní části u dveří pro nouzové otevření. V případě potřeby se toto tlačítko zatlačí a dveře zůstanou otevřeny do doby než se nouzové tlačítko zase mechanicky zapne.

Součástí systému je napojení na stávající DT, popřípadě provedení nových DT, třeba i s video obrazem. Otevírání pracuje stejným způsobem, tak jak jste byli zvyklí, stiskem tlačítka na domácím telefonu.

Tento systém jsme již instalovali na několika domech a uživatelé si jej nemůžou vynachválit. Není problém Vás kontaktovat s lidmi, kde tento systém již funguje, popřípadě osobně zajet se na to podívat, v rámci Plzně.

V případě Vašeho zájmu Vám rádi vypracujeme kalkulaci na konkrétní objekt.